середу, 28 грудня 2016 р.

МОЄ РІДНЕ МІСТО


Підготувала:
 Свистільник Ольга Василівна, вихователь-методист
ДНЗ «Ромашка», м. Скалат,  Підволочиського  району.





              Конспект заняття інтегрованого типу для дітей старшої групи
 
Мета: Узагальнити та розширювати знання дошкільнят про місто, в якому вони живуть, його історичне минуле та сьогодення.Формувати поняття про виникнення міста та його історію.Закріпити назву рідного міста, його вулиці, місце проживання.Розвивати вміння логічно, граматично правильно висловлювати свої думки, бажання цікавитись історією рідного міста, краю, видатними місцями, походженням назв. Виховувати почуття патріотизму, національної свідомості, людяності, гордості за рідне місто, його людей.
В ігровій обстановці з опорою на реальне життя вчити дітей способам ділового спілкування, співробітництва, коректності у ставленні один до одного, відстоювання власної думки.
Попередня робота:
1.Екскурсія по місту.
2.Ознайомлення із картою Скалата.
3.Ознайомлення з його культурно-історичною спадщиною.
4.Перегляд фотоальбому «Моє рідне місто».
5.Розучування віршів та пісень про Скалат.
6.Конкурс на кращий малюнок  "Скалат очима дітей".
Матеріал для заняття:
1.Карта міста Скалат.
2.Піктограми із видатними місцями.
3.Фоторафії видатних місць.
4.Вірші та пісні про Скалат.
 Групова кімната:
В груповій кімнаті створений вернісаж ілюстрацій видатних місць міста Скалат.
На дошці карта міста.
 Хід заняття:
Вихователь:
Хай наше заняття цікавим для вас стане,
Про нього розкажемо татові й мамі.
Діти, ми з вами народились і живемо на чудовій, мальовничій землі – нашій славній Україні. Це наша держава, наша Батьківщина – земля не тільки наших дідів, а й прадідів. Але у нас із вами є ще одна Батьківщина, вона називається мала Батьківщина. Як ви гадаєте, що це може бути? Так, це місто, в якому ми народились і живемо. Кожна людина любить і прославляє своє рідне місто. Ось послухайте вірш «Мій Скалат».
(Звучить вірш у звукозаписі.
Показ слайд-шоу із зображенням пам’яток архітектури).
Де шлях свій скелі Товтри розпочали,
Вітри злетілись з сивого Збруча,
Постало місто моє древнє-Скалат,
Моє начало всіх людських начал.
 Я з тих країв, де корені народу,
І шмат землі – моя Галичина.                                                                                 
Ще пам’ятає, із якого роду
Походить материнська твердь земна.
 
Пов’язаний фортечними валами,
Під Медобори влігся горілиць
Мій Скалат рідний – місто над містами,
Яке гарніше від мільйон столиць.
 
Вихователь:
 Діти, як називають людей, які живуть у Скалаті?
 Діти:
 Скалатчани.
 Вихователь:
 А які скалатчани?
 Діти:
Гостинні, щирі, привітні люди, які завжди з радістю приймають гостей.
 Дівчатка:
 Доброго дня вам, гості шановні,
Раді вас бачить в хорошім здоров’ї!
 Хлопчики:
 Щиро бажаєм вам плідного дня,
Хай радість і успіх приходять щодня!
 Вихователь:
 До нас сьогодні завітав ще один гість. Надаємо йому слово.
 Кореспондент:
 Доброго дня, любі діти! Я кореспондент з дитячого телеканалу.
Скажіть, в яке місто я потрапив?
А в який дитячий садок?
Скільки вам років?
То ви – майбутні школярі. Так, саме про ваш дитячий садок я нещодавно прочитав в Інтернеті, що тут зростають розумні діти. Отже, сьогодні я буду слухати і записувати ваші відповіді, а самих кмітливих буду запрошувати на телепередачу.
 
Дидактична гра «Доповни речення»
 Місто, в якому я живу, має назву…(Скалат)
Люди, які живуть в місті, називаються…(скалатчани)
Назва міста походить від слова…(скала)
Будівлі, які побудовані дуже давно і є окрасою нашого міста, називаються…(фортеці).
 
Кореспондент:
 Я ще більше хочу дізнатись про ваше місто.
 Вихователь:
 Послухайте пісню про Скалат.
 (Діти виконують «Пісню про Скалат», слова і музика М.Крищука)
 Вихователь:
 Далі ми помандруємо з вами вулицями нашого міста, відшукаємо улюблені місця і розкажемо про них.
 
Вікторина-гра:
 Завдання 1.Наш рідний край для кожного починається з нашого міста, вулиці, будинку. Назвіть свою домашню адресу.
Завдання 2.Які ви знаєте відомі місця нашого міста?
(Дітям демонструють слайди із зображенням відомих місць нашого міста, вони їх упізнають і називають).
Завдання 3.Дидактична гра «Рідне місто».
(Дітям пропонують впізнати та назвати знайомий краєвид, а потім викласти його з кубиків).
 Вихователь:
Скалат – це мальовниче подільське містечко, розташоване недалеко від підніжжя Медоборів. Давно-давно біля одного з відрогів Товтр при трьох скелях знайшли собі притулок перші поселенці і назвали обране місто Скалатом.
Візиткою міста є кам’яний замок-фортеця.
 На скелях й лезах схрещених вітрів,
Посічена дощем з вогню і криці,
Стоїть над гордим Скалатом фортеця –
Безмовний свідок спалених віків.
 Логічна вправа «Минуле і сучасне».
 А ось так виглядало наше місто багато років назад.
 (Діти розглядають старі фотографії міста).
 А ось сучасне наше місто. Уважно подивіться на ілюстрації минулого і сьогодення. Знайдіть однакові об’єкти міста.
А в якому місті вам би хотілося жити?
(Роздуми дітей).
 Рухлива гра
 Вихователь:
 Діти, давайте пограємо у гру «Знайди свій будиночок».
Відшукаємо на вулицях міста свій будиночок.
 (Вихователь об’єднує дітей у дві групи: ліворуч і праворуч. Під час слів вихователя діти рухаються врізнобіч).
 Я будиночок будую,
Стіни рівні в нім мурую.
Дах трикутний, ще віконце,
Щоб туди дивилось сонце!
Я щодня іду, гуляю,
Ходжу, бігаю, стрибаю.
Вечір нічку вже веде.
Хто будинок свій знайде?
 (Діти поспішають зайняти свої місця. Вихователь нагадує, що не можна наштовхуватись одне на одного, повертатись тільки до своїх «будиночків»).
 Вихователь:
 А які вірші ви знаєте про наше рідне місто?
(Діти розповідають вірші).
 
1.П’ять століть уже минуло,
Як наш Скалат тут містом стоїть.
Його вся Україна вітає,
Стародавній, квітучий повіт.
 
2.Над ставком стоять башти могутні,
Людям спокій і мир сповіщають.
І ще з тисячу років майбутніх
Наше місто нехай прикрашають.
 
3.Єдине місто в нашому районі,
Що славиться прекрасними людьми,
Перед тобою ми у вічному поклоні,
Перед твоїми, в щастя, ворітьми.
 Фізкультхвилинка
 Змінилася з часом моя Україна,
Моя найдорожча у світі країна.
(Діти обертаються навколо себе, руки в сторони).
Колись козаки з лютим ворогом бились
(Імітують поєдинок уявними шаблями)
А ми вже у вільній Вкраїні родились
(Діти стають прямо, руки на поясі).
Ростуть українські міста та райони
(Крокують на місці).
Дома будівельники зводять невтомно
(Діти присідають, встають).
Навчаються дітки співать й малювати,
Щасливі в дитячім садочку малята
(Плескають в долоні)
І сонце вкраїнське, ясне та іскристе,
(Тягнуть руки вгору, піднімаються на носочки)
Дарує тепло нам своє променисте
(Нахил тулуба вниз).
Вихователь:
Яке красиве наше місто! Ми маємо гордитись тим, що живемо у ньому, маємо дбати про нього, любити, адже це – наша маленька Батьківщина.
Коли ви підростете, зробите так, щоб всім нам краще жилося у рідному Скалаті.
 Кореспондент:
Дякую вам за цікаві розповіді. Я дізнався багато про ваше місто, багате видатними історичними місцями, талановитими людьми.
 Вихователь:
Діти, давайте зараз вивчимо приказку:
«Кожному мила своя Батьківщина».
Підсумок заняття
Вихователь:
Ось і підійшло до завершення наше заняття.
Нехай у нашому місті будуть мир і добро, бо Скалат – назва його!
(Звучить пісня «Мій сонячний дім – це моя Україна!»,А.Німенко).

Немає коментарів:

Дописати коментар