неділю, 20 грудня 2015 р.

З матеріалів інтернет-конференції фотовернісажу "Здоров'язберігаючі технології в ДНЗ"Збереження та зміцнення фізичного здоров’я дошкільників



Конспект фізкультурного заняття для дітей раннього віку:
 «Допоможемо їжачкові»
Кріль Анжела Юріївна, вихователь молодшої групи, ДНЗ «Калинонька», 
м. Заліщики
Мета: Розвивати рухову активність дітей; навички самомасажу, тактильні аналізатори, увагу. Удосконалювати вміння ходити по масажному килимку, обходити предмети. Учити кидати мяч у горизонтальну ціль з відстані 1-1.5м., підстрибувати до предмета, розміщеного на висоті витягнутої руки дитини. Сприяти доброму настрою, бадьорому самопочуттю дітей. Виховувати  турботливе ставлення до тварин.
Матеріал: доріжки з піску, проса, листя; обємні грибочки (за кількістю дітей), мячики (по маленькому і середньому на кожну дитину); дуга; кошик.
Хід заняття
Вих. Погляньте, як осінь - чарівниця прикрасила наш рідний край. Які гарні золоті листочки на деревах! А як виблискують ягідки калини і горобини на кущах! Так і хочеться погуляти в лісі! Ходімо! Подихаємо свіжим повітрям.
Ходьба одне за одним, вправи на дихання.
Вих. А що це за горбочки? Обійдемо їх обережно, не наступаючи.
Діти знову йдуть по піску. Ідуть акуратно одне за одним.
Вих. Пісочок мякенький,  тепленький. Вам приємно по ньому ступати? (відповіді дітей)
Ходьба по просу
Вих. Погляньте, на стежинці хтось зернятка розсипав. Мабуть це мишка поспішала до нірки і не помітила, що в її мішечку була дірочка. Чи багато мишок тут пробігало? Чому ви так гадаєте? Чи подобається вам іти по зернятках ? Чи такі ж вони мякенькі, як пісочок?
Ходьба по сухому листю
Вих. Що це так кружляє, що це шелестить? Листячко жовтеньке з дерева летить.
Діти йдуть по сухому листю, під час ходьби промовляють звуконаслідування  «шу-шу-шу».
Вих. Погляньте, малята! Що я знайшла? (Грибочок). А ну й ви пошукайте. Ой, як багато тут грибочків! Пограймося з ними.
Діти беруть до рук грибочки, тримаючи їх, виконують комплекс вправ, промовляючи за вихователем віршовані рядки.
Комплекс загальнорозвивальних вправ із грибочками. Ось які грибочки,
Ось які грибочки,
Виросли в лісочку.
Ми їх назбирали
І собі забрали.
В. п. — ноги на ширині ступні, руки зігнуті в ліктях перед грудьми.
1 — руки вперед;
2— руки до грудей.
Вправу повторюють 4 рази.
Маленькі грибочки,
Маленькі грибочки.
Сховались в листочках,
А дітки ішли
І їх там знайшли.
В. п. — таке саме, як у попередній вправі.
1 — присісти, опустити руки з грибочками.
2 —встати, піднести грибочки до грудей.
Вправу повторюють 4 рази в середньому темпі.
Покажи грибочок
Гриб цей гарний дуже, Подивися, друже!
В.п. — руки з грибочками біля грудей, ноги разом.
1— поворот тулуба праворуч.
2— в. п.
3— поворот тулуба ліворуч.
4— в. п.
Вправу повторюють двічі в кожен бік.
Радісні грибники
Ми грибочки маємо — Радісно стрибаємо.
Стрибки на двох ногах. 

Вих. Чуєте, хтось зітхає? Хто ж це там сумує? Виходить їжачок (помічник вихователя).
Вих. Хто це, діти? (їжачок) Їжачку, скажи нам, чому ти сумуєш?
Їжачок. Я втомився збирати грибочки, бо вже старенький, ніжки болять, спинка болить.
Вих. Допоможемо їжачкові, поділимося з ним своїми грибочками? (Так). Бачиш, скільки грибочків ми для тебе назбирали, вистачить тобі на цілу зиму!
Діти складають грибочки в кошик і віддають їжачкові, той дякує.
Кидання м'яча у ціль
Вих. Яка гарна лісова яблунька! А скільки яблук під нею... Ми тобі, їжачку, допоможемо яблучка в кошик зібрати.
Діти кидають м'ячики обома руками від грудей у горизонтальну ціль (кошик).
Вих. Молодці, повний кошик яблук назбирали. А ще, їжачку, допоможемо тобі ягідки зірвати з кущика. Ягідки високо виросли, але ми вміємо підстрибувати.
Гра "Збери ягідки"
Малята підстрибують до предмета, підвішеного на висоті піднятої руки дитини, знімають його і несуть їжачкові в "нірку": підлазять під дугою і кладуть у ящик.
Їжачок. Які ж у вас працьовиті діти, які вмілі та вправні! Я вже відпочив, і тепер не сумний, а веселий. Хочу з вами пограти.
Рухлива гра "Дожени мене"
Діти бігають урозтіч, їжачок їх доганяє. (Проводиться двічі-тричі).
Гра "Що в озерці?"
Їжачок запрошує дітей до озерця (сухого басейну).
Вих. А озерце не просте — це озерце чарівне. Шукайте, що у ньому на дні лежить.
Діти знаходять у сухому басейні мішечки. Самомасаж.
Вих. А в мішечках що? (Горішок, шишка, кубик, каштанчик, цибуля, часник). Будемо ними по долонях качати, щоб ручки були міцні, по ніжках —щоб ніжки були швидкі, як у зайчика.
Їжачок. До побачення, дітки! Дуже вам дякую! Приходьте ще до мене.
Вих. У лісочку побували,
      Їжачку допомагали.
      Молодці, мої малятка —
      Любі хлопчики й дівчатка!

 

З матеріалів інтернет-конференції фотовернісажу "Здоров'язберігаючі технології в ДНЗ" Мельнице - Подільський ДНЗ "Сонечко"Борщівського району