Новосільський
дошкільний навчальний заклад
Новосільської
сільської ради Підволочиського району
Підготувала
вихователь ДНЗ
Хомик
Наталія Любомирівна
Мета:
продовжувати вчити дітей складати
подвійний трикутник, вирізати силует
рибки за зразком, удосконалювати вміння
оздоблювати іграшку додатковими
деталями, розвивати пам'ять, увагу,
окомір, почуття кольору; виховувати
уміння планувати свої дії, працелюбність.
Матеріал:
картинки із зображенням риб, акваріум,
зразок іграшки «золотої рибки» папір
10х10 см різного кольору, клей, пензлі,
серветки, ножиці.
Хід
заняття
І.
Організаційний момент.
Привітання
з дітьми , організація їх уваги.
ІІ.
Актуалізація опорних знань.
На
дошці – малюнки із зображенням риб.
Вихователь
загадує загадки:
1)Крила
є, та не літає,
Очі
є, та не блимає,
Ніг
немає, та не наздоженеш.
2)Блищить
в річці чистої
Спинкою
сріблястою.
3)У
батьків і дітей
Весь
одяг з монеток.
-Про
кого ці загадки? (про риб).
Характеристика
риб (за текстом загадок).
-Риба
живе в воді. На суші жити не може. Очі є,
та не блимає. «Крила» є, та не літає. Що
це за крила? (плавці). Не ходить, не літає,
але рухається швидко. Як вона переміщується?
(плаває). Є хвіст. Для чого рибам хвіст?
(кермо). Одяг з «монеток». З якихось
монеток цей одяг? (це луска). Риба живе
в воді. Де може жити риба? (в акваріумі,
в морі і т. д.).
А
зараз разом
перерахуємо
відмінні
ознаки риби: «У неї є голова, рот,
очі,зябра,
тулуб,
хвіст, плавники. Тулуб вкритий
лускою».
Вихователь
показує дітям акваріум ,якщо немає в
групі акваріума, то картинку з зображенням
акваріума. Вихователь читає віршик-загадку.
Що
за дивний дім такий?
Не
простий, а водяний.
Він
прозорий, хоч без вікон,
Та
красивий, чистий, світлий.
А
живуть в ніс молодці –
Бо
чудові всі плавці
(Акваріум)
Вихователь.
Що це? (Акваріум) Хто мешкає в акваріумі?
(Рибки) Як називають риб, що живуть у
акваріумі? (Акваріумні) Який у акваріумних
рибок будиночок? (Круглий, світлий,
гарний, затишний, з водоростями, равликами,
мушлями). Як ви гадаєте, риби – чудові
плавці? (Так) Покажіть як плавають рибки.
Фізкультхвилинка
Вихователь
читає вірш, діти роблять відповідні
рухи
В
банку налили води,
Риб
запустимо туди.
Будуть
рибки вигравати,
Будуть
плавати-пірнати,
Вправно
хвостиком виляти.
ІІІ.
Мотивація навчальної діяльності
Вихователь
читає дітям вірш.
Риби
Є
різні риби у воді:
Товсті,
тоненькі і худі,
Дрібненькі
риби - малюки,
А
є великі – от такі!
Є
войовничі – із мечами,
Є
з довжелезними хвостами.
Є
рибки срібні й золоті.
Вихователь.
Ось таких золотих рибок, ми будемо
сьогодні робити. Вихователь показує
іграшку золоту рибку.
Коротка
бесіда «
Безпека праці при роботі з ножицями».
Сьогодні
ми будемо працював з ножицями , тому
давайте згадаємо безпеку роботи
з ножицями.
Візьміть , будь-ласка,
ножиці пальчиками і покажіть як необхідно
передавати ножиці. (Діти показують).
Молодці, кільцями вперед.
-
А чому саме так,
а не інакше ? (бо інакше ненароком можна
поранити того, кому передаєш ножиці).
-
А чи можна крутитися, коли працюєш з
ножицями?
-
Заважати іншим?
-
Ходити з ножицями?
-
Залишати їх відкритими?
Добре
. Ви гарно знаєте правила користування
ножицями, то ж давайте перейдемо до
роботи.
IV.
Робота над завданням заняття
(пояснення).Вихователь
пояснює, що потрібно і як робити. Додаток
2.
- Виберіть папір.
- Зігніть квадрат так, як показано у мене на зразку.
- Утворений трикутник зігніть навпіл.
- Виріжте хвіст та плавці за зразком.
- Зробіть рибці очі та можете прикрасити її різнокольоровими смужками, чи кружечками.
- Чарівна рибка готова.
V.
Практична робота.
Самостійна
робота дітей та індивідуальна допомога.
VI.
Підведення підсумків.
Вихователь.
Ось і наші рибки готові, ми зробимо
виставку з наших робіт. (Розгляд золотих
рибок).
-А
ви знаєте, що чарівна золота рибка
виконує бажання.Подумайте,діти, чого б
вам хотілось попросити у неї? (Відповіді
дітей)
-
Чи цікаво вам було працювати?
-
Чи сподобалося вам заняття?
Що найбільше сподобалось?
-
Чи виникали у вас труднощі? Які?
-А
зараз ще проведемо рухливу гру «Рибалка
та золоті рибки». (Імітаційні рухи).
Додаток
1.
-
На цьому заняття закінчено. Ви сьогодні
справжні молодці.
Додаток
1.
Гра
«Рибалки і рибки»
Мета: біг
врозтіч з ловінням, формування
витримки, розвиток
,уваги,
пам’яті.
Хід
гри
Серед
дітей обирають 2-3 рибалок, всі інші –
рибки. Рибалки стають на одному місці,
майданчику, рибки – на іншому. Між ними
відбуваються такий діалог.
– Рибалки,
рибалки, що в’яжете?
– Сітку!
– Кого
будете ловити?
– Рибку.
– Яку?
– Карасів
і щуку!
– То
ловіть!
Рибки
розбігаються по всьому майданчику,
кожний рибалка намагається піймати хоч
одну рибку.
Правила
гри: Риба
вважається пійманою, коли рибалка
торкнувся її рукою. Коли рибалки спіймали
хоч по одній рибці, вибирають інших
рибалок.
Вказівки
до гри:
вихователь стежить, щоб діти бігали не
наштовхнувшись один на одного, чергує
біг з відпочинком.
Немає коментарів:
Дописати коментар