Вихователь
Душенко
О.О.
ДНЗ
«Чомучки»
с.Солоне Заліщицького району
Мета:розшити
знання дітей про рідний край - Україну;
формувати уявлення про українську
символіку; Державний Прапор України,
Державний Герб України; про роль
українського віночка, значення квітів;
розвивати зв’язне мовлення, пам'ять,
мислення, увагу, спостережливість;
виховувати почуття любові до рідної
країни.
Матеріал:мультимедійна
дошка, проектор, слайди із зображенням
хлібного поля і блакитного неба над
ним, Державного Герба, квітучого лугу,
рідного села; Прапор України, український
віночок, розмальовки українського
віночка, кольорові олівці.
Хід заняття:
Вихователь:
Сьогодні,
люба дітвора,
У нас цікава буде
гра.
Уявіть,
що ми,
малята,
Вирушаємо мандрувати.
Мандрувати по
країні,
По нашій рідній
Батьківщині.
-Що ми називаємо
Батьківщиною?
-Як називається
наша країна?
За горами і морями,
Де пливе Дніпро
могутній,
Є країна Україна,
Рідний край наш
незабутній.
-На чому
зможемо мандрувати всі разом, щоб
можна було оглянути всю нашу країну?
-Я пропоную вам
здійснити подорож на літаку.
(вихователь
демонструє слайд із зображенням хлібного
поля і блакитного неба над ним)
Україно,
земле рідна,
Земле сонячна і
хлібна.
-Що
видно в ілюмінатор нашого літака?(хлібне
поле)
-Якого
кольору поле?(жовте)
-Якого
кольору небо?(блакитне)
(вихователь
демонструє дітям прапор України)
-Що я тримаю?
-Чим він подібний
до хлібного поля?
-Які кольори має
прапор?
Прапор-це державний
символ.
Він є в кожної
держави;
Це для всіх-ознака
сили,
Це для всіх-ознака
слави.
Синьо-жовтий прапор
маєм:
Синє-небо,
жовте-жито;
Прапор цей оберігаєм,
Він
святиня, знають
діти.
-Що нам нагадують
кольори прапора України?
Дидактична гра
«Склади Прапор»
Діти складають з
фрагментів картинку із зображенням
прапора.
-Що ви
склали?(Прапор України)
-Усі
міста, країни не тільки
власний прапор мають, а
й герб.
(вихователь
демонструє дітям слайд із зображенням
Державного Герба України)
-Що це перед вами?
-Погляньте уважно
на Герб. Що він вам нагадує?
Тризуб-немов
сім’я єдина,
Де тато, мама і
дитина
Живуть у мирі і
любові
На Україні вольній,
новій.
Далі мандрівка
триває,
Що під нашим літаком
пропливає?
(вихователь
демонструє слайд із зображенням квітучого
лугу, поля)
Подивіться на
квіти України.
Кожна квітка-справжня
перлина.
-Що можна виготовити
з квітів?(віночок)
(вихователь
пропонує дітям розглянути віночок)
-Що я тримаю?
-Хто носив віночок?
-Навіщо
одягали віночки?(віночок
захищав голову, волосся дівчини від
сонячного проміння, злих думок інших
людей)
-Які квіти вплітали
у віночок?
-Що
символізує кожна квітка?(ромашка-ніжність
і доброта, волошки, соняшник, калина -
краса, мак - символ печалі)
Дидактична гра
«Розфарбуй віночок»
Діти отримують
розмальовки віночків. Необхідно дібрати
відповідні кольори до квітів у віночку
і розфарбувати їх.
-Чим
прикрашали віночки?(кольоровими
стрічками)
На лугу ми квіти
знайшли,
У віночок яскравий
сплели.
Час далі вирушати,
малята,
Україну будемо
оглядати.
(вихователь
демонструє слайд із зображенням рідного
села)
-Куди ми з вами
потрапили?
-Як називається
наше село?
Рідне село маємо,
Батьківщиною його
називаємо.
-Чи сподобалась
вам наша подорож?
-Про що говорили?
-Які кольори у
прапора?
-Що нагадує нам
герб?
-Що сплітали з
квітів?
Україна - рідний
край,
Поле, річка, зелен
гай.
Любо стежкою іти,
Тут
живемо я і ти!
Немає коментарів:
Дописати коментар