17 червня, Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону “Про
внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих
умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми
навчальними закладами недержавної форми власності”.
понеділок, 22 червня 2015 р.
пʼятниця, 19 червня 2015 р.
Конспекти занять з пошуково-дослідницької діяльності педагогів ДНЗ №2 м. Кременця
1. Заняття-гра з
елементами дослідницької діяльності
«Граємося з водичкою»
Ранній вік
Програмовий зміст: розвивати здатність розрізняти
властивості предметів: плаває – тоне, важкий – легкий, виділяти предмети за
кольором.
Виховувати бережливе ставлення до води.
Закріпити знання дітей про характерні ознаки і властивості води: тепла,
чиста, хлюпає, крапає, ллється, тече, булькає. Вчити співвідносити свої дії із
словесною вказівкою дорослого, будувати речення із 2-3 слів.
Матеріали: надувний іграшковий басейн з водою, пластмасові
скляночки, пляшечки, трісочки, іграшкові рибки різного кольору та розміру,
сачки, люстерко.
Хід
заняття
Вихователь. Діти, подивіться, яке яскраве сонечко на небі. А
один сонячний зайчик завітав до нас у гості. Він хоче з нами погратися.
(Гра «Сонячний зайчик». Діти шукають
сонячного зайчика. Спрямовую промінчик до столика для ігор з водою.)
- Погляньте,
сонячний зайчик купається у водичці. Подивіться, яка вона чиста, прозора, як
виблискує на сонці. (Пропоную вмочити ручки у водичку.)
- Спіймаймо нашого
сонячного зайчика. Ой, який він спритний!
- Діти, скажіть
яка водичка? (Тепла.) А чому вона тепла? (Її нагрів сонячний зайчик.) (Пропоную
погратися з водичкою. Роздаю пластмасові скляночки. Набираю в скляночку воду і
виливаю її. Пропоную дітям зробити так само.)
- Що водичка
робить? (Ллється.) Це вона так співає нам свою пісеньку. А ще водичка знає іншу
пісеньку. (Роздаю пляшечки з різними отворами.)
- Водичка може ще
булькати. Чуєте як вона булькає? (Діти набирають і виливають воду з пляшечок.)
- А ще водичка
може хлюпати. (Легенько хлюпаю по поверхні води.)
- Давайте разом
поплескаємо долоньками по водичці, промовляючи: «Хлюп-хлюп, водиченько». А тепер пустимо
на водичку човники. Дивіться, у мене є трісочки і камінчики – це наші човники.
Виберіть собі, які хочете, і пускайте їх поплавати.
- Що відбувається? Одні човники потонули, а інші плавають. А чому?
Камінчики важкі,
а трісочки – легкі, тому вони й плавають.
- Скажіть, хто живе у водичці?
(Рибки.) Давайте запустимо рибок у водичку і подивимось, як вони плавають.
(Випускаю різнокольорових рибок.)
-
Подивіться, рибки різного кольору і величини! Які рибки плавають? (Червоні,
жовті, великі, маленькі. Пропоную зловити сачком рибок.)
Гра «Спіймай рибку».
Завдання: Виловити всіх жовтих маленьких рибок; виловити червоних великих
рибок; виловити синіх рибок. (Спонукаю дітей до промовляння: «Я спіймав велику
червону рибку».)
- Як багато рибок
ми наловили! А тепер заплющимо оченята. (Пускаю заводну рибку.)
- Дітки, що ви чуєте? Це припливла
заводна рибка і хоче з нами погратися. (Пускаю всіх заводних рибок. Ігри із
заводними рибками.)
2. Інтегроване заняття на тему: „Малі
мишенята”
І
молодша група
Програмовий зміст: розвивати дрібну та загальну моторику,
пам`ять, мислення, мовлення. Створити радісний настрій. Виховувати бажання
допомагати іншим та акуратно виконувати завдання. Закріпити знання про
властивості піску. Вправляти у диференціації стану піску: сухий – мокрий, а
також закріпити знання про властивості води: холодна – тепла.
Обладнання: лавочка, масажна доріжка, велика іграшкова мишка, маленькі
мишки за кількістю дітей; телеграма; горіхи, квасоля – біла та коричнева,
насіння; одноразові тарілочки з наклеєними до дна горіхом, квасолею та
насінням; таця; миски з холодною та теплою водою (синя та червона), лійка,
сито, пісок, декорації настільного театру, коробка.
Хід заняття:
(Діти сидять на килимку.)
Вихователь:
Діти, діти – телеграма!
Пише нам
Мишка – мама:
Мишенята
захворіли,
Дуже
їсти захотіли.
Кличе
нас вона прийти
І
гостинців принести.
(Пропоную
зібрати гостинці. Подивитись що у нас є. У ході збирання зерен та насіння
уточнюю їхні назви: горіхи, насіння гарбуза, квасоля – біла та коричнева.)
- Ось ми і
зібрали гостинці для мишенят. Можемо вирушати в дорогу.
(Заздалегідь
ставлю лавку, за нею викладаю доріжку. Діти один за одним перелазять через лаву,
а потім йдуть по доріжці.)
- Ось ми і
прийшли до Мишки. Добрий день, Мишко. Ми до тебе в гості прийшли і гостинці
принесли. А де твої мишенята?
Мишка:
Утекли мої малі
Де
шукати їх мені?
- Давайте
допоможемо мамі Мишці знайти її маленьких діточок мишенят. Де ж вони могли заховатися?
Мишка: Діти, мої
мишенята дуже люблять ховатися в коробці. Ану швиденько подивіться може десь
тут поруч є коробка. Напевно вони там і заховались.
(Діти шукають
коробку і дістають мишенят.)
- Ось і знайшли
ми мишенят і тепер можемо їх пригостити смачними гостинцями, що принесли з
собою.
- Ой, лишенько, як
тут все перемішалось. Щоб нам погодувати мишенят треба все це розібрати.
- Ось, діти, у
нас є тарілочки, давайте на них розберем гостинці.
- З горішка
мишенята дістають зернятка, квасолею будуть ласувати, а насіння - їстимуть.
- А тепер, коли
ми все розібрали, то можемо і наших мишенят нагодувати.
Їжте,
мишки, наїдайтесь,
Насіннячком
пригощайтесь.
(Діти пригощають
мишенят.)
- Мамо Мишко, а
де ж твої мишенята будуть відпочивати? Де їх хатинки – нірки?
Мишка: Не мають
мишенята нірок. Допоможіть, малята.
- Діти, ми
можемо допомогти мишенятам. Для цього у нас є пісок.
- Погляньне,
діти, на пісок, як він сиплеться. А чому він сиплеться? (Так, він сухий.)
- Давайте
спробуємо насипати сухий пісок у лійку. Він сиплеться? (Відповідь.)
- А зараз
спробуємо насипати у сито. Що виходить? (Він
просипається крізь сито.)
- А тепер
спробуємо зібрати його гіркою. Чи можна з такого піску зробити нірки для
мишенят? (Ні, він розсипається.)
- Так, діти із
сухого піску ми не можемо нічого побудувати.
- А що треба
зробити з піском, щоб із нього можна було будувати? (Полити пісок водою.)
- А де в нас
мокрий пісок? (Ось тут поруч із сухим.)
- Спробуємо
насипати пісок у лійку. Не сиплеться? Чому? (Тому
що він мокрий.)
- А через сито
він буде сипатись? (Ні.)
- А чому?
- Проте з
мокрого піску можна побудувати гірку.
(Разом з дітьми
будую гірку з вологого піску.)
- Ось, діти,
коли ми побудували гірку, то тепер можна в ній зробити нірки для мишенят.
(Діти роблять
нірки і кладуть у них мишенят.)
- Діти, ви гарно
потрудились, збудували мишкам нірки. Але, щоб не захворіти треба руки нам
помити.
- Діти,
підійдіть будь ласка, до мисок із водою. Давайте помиємо руки у синій мисці, а
тепер - у червоній.
- Яка вода в
синій мисці? (Холодна.)
- А в червоній
мисці теж холодна? (Ні, тепла.)
- Ось і стали
наші ручки чистенькі. Але вони все ще мокрі. Давайте посушимо їх вітерцем.
(Діти змахують
руками, наче віялом.)
- Ось вітерець з
нами погрався і висушив наші рученята.
Мишка: Дякую вам,
малята, за смачні гостинці, за нірки для мишенят.
- А нам, діти,
треба повертатися додому. До побачення, Мишко.
3. Конспект комплексного заняття на тему: „Природа
нам як рідний дім”
Старша група
Програмовий зміст:
Ознайомлення з навколишнім: формувати
початкові, реалістичні уявлення про явища природи, взаємозв`язок живої та
неживої природи; знайомити дітей з поняттями „природне сміття” та „сміття,
принесене людиною”, підвести дітей до розуміння необхідності охорони навколишнього
середовища.
Художня
література: розвивати зв`язне мовлення, логічне мислення. Спонукати дітей
давати правильну оцінку діям дівчинки за твором В. Сухомлинського „Смітник”.
Конструювання
з покидькового матеріалу: розвивати уміння працювати з різними матеріалами,
формувати творчу уяву; закріплювати вміння охайно працювати з клеєм.
Виховувати дбайливе ставлення до природи.
Матеріал: м`яч, сухі гілочки, листя та
трава; скляна пляшечка, папірці, одноразова склянка, огризок яблука, ящик зі
сходами зерна, посудина з водою, сірникові коробки, кольоровий папір, клей,
пензлі, поробки зі сірникових коробок.
Хід заняття:
Дзінь – дзелень,
дзінь – дзелень
Починаймо
новий день.
Сядьте
рівно, посміхніться,
На
сусіда подивіться.
Спинку
рівно порівняймо
І
заняття починаймо.
Вихователь: Діти, ми часто з вами на прогулянці збираємо сміття.
Пригадайте, що ми збирали. Звідки воно береться? Ось і сьогодні я принесла до
дитячого садка сміття, що знайшла на майданчику. Погляньте, що це? (Гілки з дерев, листя, трава.)
- Звідки воно взялося? Так, це сміття з
дерев, квітів, трави. Воно природного походження. А як ви думаєте, це сміття корисне
чи шкідливе? Чому ви так вирішили? Кому воно потрібне? (Листя, гілки, кора потрібні для комах. Вони ховаються туди від морозів
взимку, з гілок птахи майструють свої гнізда.)
- А кому потрібне насіння рослин? (Відповіді дітей.)
- Як бачите, діти, природне сміття корисне, тому восени
його не можна спалювати, бо дим дуже шкодить здоров`ю людей. Природне сміття з
майданчиків краще вивезти у спеціальне місце, або закопати в землю.
- Але у мене в пакеті ще залишилося
сміття, яке було на майданчику. (Залишки
скла, папірці з цукерок, одноразовий посуд, сірникові коробки.)
- Звідки воно взялося на майданчику? Воно
шкідливе чи корисне? Як воно може нашкодити людям, природі? (Це сміття може стати причиною травмування
людей, загибелі птахів, дерев, комах, риб.)
- Діти, треба пам`ятати про те, що у природі все
взаємопов`язано. А от як, ми зараз з`ясуємо, якщо пограємо у гру.
Дидактична гра „Павутинка”. Діти по колу
передають м`яч і розповідають, що трапиться, якщо: зникнуть квіти, то зникнуть
комахи, зникнуть комахи – зникнуть птахи, зникнуть птахи – загинуть дерева і т.
д.
- Ось бачите, діти, як все в природі
взаємопов`язано.
- А зараз ми проведемо оздоровчу хвилинку
„Я – квітка”.
- Уявіть собі, що кожен із вас маленька насінинка,
яка потрапила в ямку. (Діти присідають.)
- Вас зігріває сонечко, поливає дощик і ви починаєте
проростати. (Діти повільно піднімаються.)
- З маленької насінинки виросла квітка і
розквітла. (Діти піднімають руки вгору,
показуючи, як розпускається бутон.)
- Її зігріває сонечко, гойдає вітерець. (Діти злегка водять у повітрі руками.)
- До квітки прилітають метелики, бджілки. Яка корисна
квітка! Відчуйте в серці радість від її користі. (Діти прикладають руки до серця.)
- Аж раптом прибігли діти і хочуть зірвати квітку.
Відчуйте страх. (Діти показують мімікою
чи жестами).
- Але ж квітка не може втекти і сказати: „Я хочу жити”.
Проте діти її не зірвали, відчули страх квітки.
Зраділа вона: „Я
жива!” Посміхніться квітці. (Діти
посміхаються.)
Вихователь: Пам`ятайте!
Дерева, квіти, комахи, трава не можуть захистити себе. Зберегти їх можете
тільки ви. Я знаю одну дівчинку, яка образила квіти. Хочете знати як? Тоді
сідайте зручно і послухайте оповідання Василя Сухомлинського „Смітник”.
Вихователь читає оповідання:
- Зранку уся сім`я зібралася за столом. Марійка узялася
допомагати прибирати після сніданку, але побачила, що запізнюється до школи.
Схопивши відерце
зі сміттям, вона потихеньку викинула його у квітник, який був розбитий позаду
будинку. Дівчинка часто почала викидати туди сміття, коли запізнювалась до
школи. Якось дідусь попросив її полити квіти у квітнику. Марійка пішла за
будинок і побачила, що замість квітів там лежить купа сміття. „Звідки ж узявся
цей смітник?” – запитав здивовано дідусь.
- Я не знаю, -
сказала Марійка і почервоніла. Їй було соромно за зіпсовані квіти.
Вихователь: Як називається оповідання? Хто його написав?
Повторне читання оповідання.
Запитання
до тексту.
- Кому допомагала Марійка вдома?
- Куди вона викинула сміття?
- Чому вона так вчинила?
- Хто попросив дівчинку полити квіти?
- Що побачила Марійка замість квітів?
- Що запитав дідусь?
- Чому Марійка почервоніла?
- Дайте оцінку поведінці дівчинки: як би
вчинили ви?
- Щоб ви порадили Марійці?
- Ось бачите, діти, як постраждали квіти
від вчинку Марійки.
- А як це трапилось, я покажу вам на
прикладі зерна, яке ми висіяли. Ось подивіться, будь ласка, як проросло зерно.
А ось під камінчиком зерно не росте. Чому? (Відповіді
дітей.)
- Мені ще пригадалась одна зустріч.
Послухайте, будь ласка. Це було влітку. До річки прийшли відпочивати діти, їх
було четверо. Вони принесли з собою цукерки, морозиво, печиво, сік, яблука.
Діти сиділи біля річки, грілися на сонечку, їли солодощі. Відпочивши, вони
вирішили повернутись додому. Папірці, огризки вони зібрали і кинули в річку.
Так вони думали, що прибрали за собою.
- Діти, як ви вважаєте, чи правильно
вчинили відпочивальники?
(Відповіді
дітей.)
- Ось давайте перевіримо, що трапилося з
водою у річці. А це ми зробимо у дослідницькій лабораторії. (Діти і вихователь проводять дослід: кидають
папірці із цукерок у банку з чистою водою.)
Вихователь: Що сталося з водою? Так, вона забруднилась. Але ж у
річці живе риба. Чи може вона жити у брудній воді? (Відповіді дітей.)
- Отже діти вода, земля, повітря повинні бути чистими. А
із сміття можна навіть зробити корисні речі. Ось подивіться, що можна
виготовити із сірникових коробок. (Вихователь
показує вироби із сірникових коробок.)
- Ми зараз спробуємо зробити найпростіший виріб – столик.
Запрошую вас у нашу майстерню. (Вихователь
показує, як з готових деталей можна зробити іграшковий столик.)
- Спочатку роздивимось із яких деталей
складається стіл: коробка, кришка, ніжки. (Вихователь
пояснює послідовність виконання виробу.)
- Ще раз пригадаймо, в якій послідовності будемо робити
стіл. (Відповіді дітей.)
Діти
виготовляють столик з сірникових коробок.
Вихователь: Діти, пам`ятайте, що корисні речі ви також можете
зробити із батьками вдома. Любіть і бережіть природу, і вона вам віддячить.
Підписатися на:
Дописи (Atom)