Програмовий зміст:
закріпити знання дітей про призначення різних машин; уточнити уявлення про
пожежну машину, взаємозв'язок у роботі пожежників і лікарів швидкої медичної
допомоги; створювати ігрові ситуації, в яких діти свідомо навчалися б дотримувати
правил протипожежної безпеки, а також спрямовувати свої дії у випадку
задимлення приміщення.
Наочні посібники: малюнки
із зображенням машин швидкої допомоги і пожежної (або моделі цих машин).
Хід заняття.
—
Діти, як називається машина,
зображена на малюнку? (Це пожежна машина.) Як ви
гадаєте, чому вона червоного кольору? (Щоб її швидко помітили
водії інших машин на вулиці і дали їй дорогу.)
—
Як водій пожежної машини попереджує
водіїв інших машин про те, що вони поспішають на пожежу? (Водій
вмикає світловий маяк синього кольору і звуковий сигнал — сирену.)
—
Чому пожежники намагаються
якнайшвидше прибути на місце пожежі? (Вони поспішають загасити
вогонь, врятувати людей та їхнє майно.)
—
Чим відрізняється пожежна машина від
інших машин? (Вона має обладнання для гасіння
пожеж, високу драбину, рукави, резервуар із водою.)
—
Для чого потрібна драбина? (Якщо
пожежа виникла на верхньому поверсі висотного будинку, пожежники швидко
піднімаються по ній до місця пожежі.)
—
Для чого потрібні рукави? (їх
прикріплюють до насоса пожежної машини і по них подається вода для гасіння
вогню.)
—
Часто разом із пожежниками на місце
біди поспішає машина швидкої медичної допомоги. Як і пожежна, вона має
світловий маяк і сирену.
—
Як відрізнити машину швидкої допомоги
від інших машин? (Вона білого кольору і збоку має
червоний хрест.)
Як ви гадаєте, для чого викликають
машину швидкої допомоги на пожежу? (Під час пожежі від вогню і
диму люди можуть отримати травму або знепритомніти від отруйного газу. Лікарі швидкої допомоги подають
потерпілому першу медичну допомогу і відвозять його в лікарню.)
— Уявіть собі, що трапилася біда, полум'я охопило приміщення, і ваші
іграшки опинились у небезпеці. Які ваші дії?
—
В ігровій ситуації діти викликають
пожежну охорону. Вчаться чітко повідомляти адресу, називати, що горить,
вказувати своє ім'я та прізвище. Допомагають іграшкам «вийти» із приміщення,
повідомляють сусідів про пожежу, виносять «потерпілих», знаходять ляльки під
ліжком, у кутках і допомагають їм залишити приміщення.
— Молодці! Ви все
зробили правильно, але я бачу, що деяким потерпілим необхідно надати термінову
медичну допомогу.
—
Дидактична вправа «Надання першої
медичної допомоги». Дітям пропонують винести іграшки на свіже повітря,
викликати швидку медичну допомогу.
— А тепер відгадайте
загадку:
Спішить, сурмить:
— Дорогу дай!
Моргає синім оком.
Приїде вчасно — і біда
Людей обійде боком.
(Пожежна машина)
Гра
«Червоний півник» проводиться на майданчику. У ведучого в руці іграшка-півень.
Під час гри він намагається зловити когось із дітей, або доторкнутися
іграшкою-півнем. Кого він зловить, або до кого доторкнеться, той виходить із
гри. Нарешті залишається один гравець. Ведучий називає його переможцем і
підбадьорює тих, хто програв.
Немає коментарів:
Дописати коментар