понеділок, 7 листопада 2016 р.

Тема заняття: ««Фізкульт привіт» від звірят під літнім сонечком»







Конспект заняття з фізкультурної роботи в ДНЗ
в оздоровчий період (молодша група)
на тему:
«Фізкульт привіт» від звірят під літнім сонечком»

Мельнице –Подільський ДНЗ «Сонечко»
Борщівський район
Виконала: вихователь Мельнице-Подільського ДНЗ «Сонечко» Багацька Т.М.

 

Мета: удосконалювати швидкий біг під час гри – змагання, різні види ходьби, шикування та перешиковування, вміння орієнтуватися в просторі та тримати рівновагу. Розвивати спритність, окомір, гнучкість, витривалість, рішучість, виховувати увагу, чесність, організованість, почуття дружби між дітьми, вчити допомагати один одному, піклуватися про менших.

Обладнання: дошки, лави, маски тварин.

Хід заняття

Діти в колоні один за одним крокують на спортивний майданчик і шикуються в шеренгу.
Вихователь:— Добрий день, діти, сьогодні ми з вами побудемо давно вам знайомими лісовими звірятами: Лисичка, Ведмедик та Зайчик (діти молодшої групи, одягнені у відповідні костюми або ж у них на голові маски тварин). Діти, а що ви вже знаєте про цих звірят, їх основні особливості?
Вихователь: — Діти, а за допомогою чого ми стаємо здоровішими та сильнішими?
Вихователь: — Так, це і вітаміни, і сонце, і вода, і заняття спортом. Ось сьогодні, ми з вами покажемо, як  вміємо займатися фізкультурою.

І.Вступна частина.
Вихователь:
- Нумо в коло разом з нами стали всі швиденько,
І потупали ногами дружно, веселенько.
Ну, а зараз розійшлися, плеснули в долоні.
Всі присіли, підвелися, щічки вже червоні.
Попрацюємо сьогодні, ну, то що ви згодні?
Раз – підняли руки вгору, два – схилилися додолу.
- Три, чотири, стали прямо, починаймо іншу вправу.
Крок вперед і два стрибки, ніби зайчики прудкі.
Руки в боки й нахилились, вправо – вліво, вправо – вліво,
Руки прямо, вгору так, покрутились, як вітряк,
Помахали, опустили, а тепер усі присіли,
Підвелися, стали прямо, закінчились наші вправи.
Вихователь: - Діти, які ж ви молодці, тепер відпочиваємо активно, не зупиняємось, крокуємо до лісу, в домівку наших звіряток. Направо! Один за одним в колоні руш!
Ходьба чітким кроком. (25с)
Ходьба високо піднімаючи коліна, руки на поясі. (20с)
«Вище ноги піднімаємо, через струмочки переступаємо.»
Ходьба на носочках один за одним, руки на плечах товариша попереду.( 20с.).
« На носочках разом ми їдемо, і ніколи не впадемо.»
Дихальна вправа «Силачі» зі зміною напрямку та темпу ходьби. (10с.).
Ходьба перехресним кроком, руки на поясі. (20с).
Ходьба як «ведмедики», руки на поясі товариша попереду. (20с).
« Схожі ми і на звіряток, полюбляємо з ними гратися».
Біг у середньому темпі з викидом ніг вперед, руки за спиною. ( 30с).
Ходьба звичайна. Дихальна вправа « Енергія весни». ( 25с).
Шикування парами. Шикування в дві колони.


ІІ. Основна частина.
 Комплекс загальнорозвиваючих вправ
 1. Нахил тулуба в сторони.
В.п. – спиною один до одного, ноги нарізно.
На 1 – нахил тулуба вправо.
На 2 – в.п.
На 3 – нахил тулуба вліво.
На 4 – в.п.                   ( повторити по 4 рази )
 2. Нахил тулуба вперед.
В.п. – спиною один до одного, ноги нарізно.
На 1 – дівчинка нахиляється вперед, а хлопчик назад.
На 2 –в.п.
На 3 – хлопчик нахиляється вперед, а дівчинка назад.
На 4 – в.п.                ( повторити 8 разів).
 3. Присідання.
В.п. –обличчям один до одного.
На 1 – дівчинка присіла, а хлопчик стоїть.
На 2 – в.п.
На 3 – хлопчик присіл, а дівчинка стоїть.
На 4 – в.п.                    ( повторити 8 разів).
 4.  Піднімання колін вгору.
В.п. – ноги трохи розставлені, обличчям один до одного.
На 1 – підняти праву ногу вгору.
На 2 – в.п.
На 3 – підняти ліву ногу вгору.
На 4 – в.п.                           ( повторити по 4 рази)
 5. Перестрибування з ноги на ногу.
В.п. – обличчям один до одного, права нога вперед, потім ліва нога вперед.
Перестрибування з ноги на ногу. ( 12 стрибків).
Шикування в одну колону.

Вихователь: - А тепер, мої малята, підемо у ліс гуляти. Весело крокуємо, по лісу мандруємо. На дорозі кладка, увага, малятка! Ручки ми розводимо та по кладці проходимо. (Діти ідуть один за одним по дошці, покладеній на підлогу). Повторити 5 – 6 разів.
Вихователь: -
На дорозі в нас струмок,
А зайці то скік, то скок.
Обережно, всі малята,
Піднімайте ноженята».
Діти ідуть, переступаючи з квітки на квітку, які розставлені на підлозі (30 с).
Вихователь: - Наші діти всі стомились, погратись їм захотілось.
Гра «Сонячні зайчики і хмаринка» (стрибки на місці і біг врозтіч).

Якщо ви дуже втомилися, уявіть собі маленького теплого сонячного зайчика.
Він заглянув вам в очі, закрийте їх. Зайчик побіг по обличчю, ніжно погладьте його долонями, на носі, на ротику, на щічках, на підборідді, погладжуйте акуратно, щоб не злякати.
Він перебрався на потилицю, а потім на шию, на живіт, руки, ноги.
Він забрався за комір? Погладьте його і там.
Він не бешкетник, він любить і пестить вас.
А тепер зайчику треба йти далі. Візьміть його в зімкнуті руки, витягніть їх якнайдалі вперед і вгору.
Випустіть зайчика, помахайте йому у слід. Коли знову втомитеся, згадайте цю гру.

ІІІ. Заключна частина.
Вихователь: — Діти, як ви вважаєте, ми з вами добре тренувалися, здоров’я багато набралися? А давайте вдихнемо на повні груди теплого літнього повітрячка і вберемо в себе силу природи.

Підсумок заняття.
Вихователь: — Ось так швидко промайнув наш час, звірятам потрібно повертатися до лісу, а діткам до групи.


Немає коментарів:

Дописати коментар